Amp Futbol Polska i Pentagon Research partnerami na lata 2021-2023

Amp Futbol Polska i Pentagon Research w warszawskim Kampusie Innowacji CIC ogłosiły przedłużenie trwającej od 2017 roku współpracy. Obaj partnerzy związali się nową umową, która będzie obowiązywała aż do 2023 roku. Pentagon Research pozostanie partnerem reprezentacji Polski w ampfutbolu, dla której wykona badania efektywności mediowej, a także będzie odpowiedzialny za przygotowanie audytu sponsoringowego turnieju Amp Futbol EURO Kraków 2021. Miejsce podpisania umowy jest nieprzypadkowe, obie organizacje zamierzają aktywnie współpracować na rzecz promocji innowacji w sporcie, a Cambridge Innovation Center jest do tego idealnym miejscem.

Rozpoczęcie współpracy z Pentagon Research było dla nas krokiem milowym w rozwoju ampfutbolu w Polsce – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Badania przygotowane przez Pentagon pokazały, z jak szerokim i pozytywnym odbiorem spotykają się działania naszej reprezentacji, a także pomogły nam w nawiązaniu współpracy z nowymi sponsorami i partnerami. Tak długotrwała umowa pozwoli na jeszcze efektywniejsze badanie i budowanie naturalnej atrakcyjności sponsoringowej – dodaje.

Amp Futbol Polska dynamicznie się rozwija, stając się jedną z najbardziej profesjonalnych organizacji sportowych w naszym kraju. Głównym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa Energa. W gronie partnerów i sponsorów znajdują się również Polski Związek Piłki Nożnej, Poczta Polska czy forBET Zakłady Bukmacherskie, a poprzednio OSHEE.

Reprezentacja Polski Amp Futbol została powołana w 2012 roku. Już dwa lata później w meksykańskim Culiacán otarła się o podium Mistrzostw Świata, zajmując czwarte miejsce. W 2017 roku zdobyła medal Mistrzostw Europy w Turcji, a obecnie szykuje się do obrony miejsca na podium podczas planowanego na wrzesień ampfutbolowego EURO 2021 w Krakowie.

– Współpraca z reprezentacją Polski w ampfutbolu oraz fakt zaszczytnego miana jej partnera to jedna z największych nobilitacji w historii naszej firmy. Dla mnie osobiście to duże wyróżnienie i niezwykłe przeżycie – móc uczestniczyć w procesie budowania tak wyjątkowej i profesjonalnej organizacji sportowej w Polsce – mówi Adam Pawlukiewicz, szef działów badań i rozwoju w Pentagon Research.
Po kilku latach naszej współpracy mogę stwierdzić, że Mateusz Widłak, zawodnicy reprezentacji na czele z Przemysławem Świerczem oraz organizatorzy – menedżerowie ampfutbolu w Polsce, tacy jak Bogna, Konrad czy Artur to nasi przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć i do tego samego zobowiązujemy się jako Pentagon Research – dodaje.  

Pentagon Research jest firmą badawczą z 22-letnim doświadczeniem pracującą z największymi podmiotami na rynku sportowym w Polsce. Prowadzi badania dla spółek Skarbu Państwa oraz firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Ponadto współpracuje z największymi związkami sportowymi, klubami, sportowcami oraz organizacjami pożytku publicznego.

Pentagon Research wraz z magazynem „Forbes” współorganizuje Ranking „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”. Prowadzi również Sport Barometr – najbardziej kompleksowe badanie marketingowe o tematyce sportowej w Polsce. Umożliwia ono śledzenie trendów zmian zainteresowania poszczególnymi wydarzeniami sportowymi oraz ich potencjału marketingowego. Firma pracuje i posiada partnerów także na rynkach: amerykańskim, niemieckim, włoskim, brytyjskim i ukraińskim.

Najważniejszym tegorocznym wydarzeniem z udziałem reprezentacji Polski będzie wspomniany wcześniej turniej Amp Futbol EURO Kraków 2021. Mistrzostwa pierwotnie miały się odbyć w 2020 roku, jednak pandemia koronawirusa zmusiła Amp Futbol Polska i EAFF (European Amputee Football Federation) do zmiany terminu. Co ważne, mimo przeniesienia turnieju i panującego kryzysu, wszyscy partnerzy i sponsorzy podtrzymali chęć wsparcia imprezy. Ambasadorem Amp Futbol EURO Kraków 2021 został Robert Lewandowski – najskuteczniejszy strzelec w historii piłkarskiej reprezentacji Polski oraz laureat nagrody FIFA The Best dla najlepszego zawodnika na świecie w 2020 roku.

Nie możemy doczekać się powrotu na boiska i walki o medale w Krakowie – mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski. – Przygotowania do tej imprezy były znacznie dłuższe, niż pierwotnie planowaliśmy, więc tym bardziej wierzymy, że dopingowani przez tysiące kibiców i Lewego zdobędziemy upragnione medale. Pamiętam, jak kilka lat temu zaczynaliśmy zupełnie od zera, nie mając nawet piłek. Dzisiaj, co pokazują badania, wyprzedzamy popularnością część dyscyplin pełnosprawnych, co jest dla nas niesamowite.

Mateusz Widłak jest laureatem wyróżnienia Ambasador Dobrych Praktyk w Sporcie z 2019 roku. To nagroda, którą pomysłodawcy Rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie” (Krzysztof Domaradzki z „Forbesa” i Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research) postanowili uhonorować ludzi, którzy w sposób szczególny – często bezinteresownie – wspierają polski sport. Prezes Amp Futbol Polska został wyróżniony za skuteczne budowanie polskich i europejskich struktur dla niepełnosprawnych sportowców.

Podpisanie umowy odbyło się w przestrzeniach centrum innowacji społecznych District Hall współtworzonych przez Fundację Venture Café Warsaw oraz PLZ w ramach Kampusu Innowacji CIC. District Hall jest zlokalizowane w sercu Warszawy w kompleksie biurowym Varso Place. Jest jedną z najbardziej unikatowych przestrzeni do tzw. coworkingu, gdyż usuwa bariery i tworzy zupełnie darmową przestrzeń do współpracy dla ok 200 osób. To miejsce zderzenia się liderów, innowatorów, naukowców, artystów a także coraz częściej sportowców.