Jeden z najlepszych meczów w historii, szaleńcza radość i wielkie emocje we Wrocławiu!

Dziesięć goli w meczu mistrza z wicemistrzem Polski, remis uratowany pięknym golem w ostatniej akcji meczu, a ponadto wspaniała postawa Śląska Wrocław i historyczny triumf Stali Rzeszów. W stolicy Dolnego Śląska odbyło się wielkie święto ampfutbolu, po którym Wisła Kraków jest bliska obrony mistrzostwa PZU Amp Futbol Ekstraklasy.18.03.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 PIERWSZY TURNIEJ

Kiedy lider gra z wiceliderem tabeli, zespoły niekiedy paraliżuje stawka spotkania. Zupełnie inaczej było jednak we Wrocławiu, gdzie w IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 Wisła Kraków zremisowała z TS Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała 5:5. Było to spotkanie pełne pięknych goli, zwrotów akcji, emocji; mecz, obok którego nie dało się przejść obojętnie. – Jeżeli ktoś pierwszy raz oglądał ampfutbol, czy to na żywo, czy to w transmisji, to na pewno był zachwycony tym, co zobaczył i powie o tym znajomym, a oni następnym. Mam nadzieję, że to przełoży się na kolejne osoby z całego kraju, które będą uprawiały tę dyscyplinę, czego bardzo bym chciał – tłumaczy Bartosz Łastowski, ampfutbolista TSP Kuloodpornych.

To właśnie Łastowski ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry, gdy kopnął do bramki z rzutu wolnego. – Kiedy podchodziłem do piłki, Krzysiek Wrona szepnął mi do ucha, że to ostatnia akcja meczu. No, na pewno mnie to uspokoiło – ironizuje ze śmiechem Łastowski. Gwiazda ligi i reprezentacji Polski wytrzymała jednak presję i pięknym golem ustaliła wynik na 5:5. – Mam dziurę w pamięci od momentu strzału. Cały zespół oszalał ze szczęścia – opowiada Łastowski, który nie potrafił sobie przypomnieć równie efektownego meczu w historii polskiego ampfutbolu.

01.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 PIERWSZY TURNIEJ

Strzał Łastowskiego sprawił, że Wisła Kraków po raz pierwszy w sezonie zakończyła mecz bez zwycięstwa. Mimo wszystko „Biała Gwiazda” jest coraz bliżej obrony mistrzostwa Polski, bo następnego dnia pokonała TSP Kuloodpornych. Wygrała również z Wartą Poznań. – Być może ten sobotni mecz wyjdzie nam na dobre, bo najwyraźniej byliśmy trochę zbyt rozluźnieni. Na szczęście nie straciliśmy zbyt wielu punktów, w niedzielę zagraliśmy już skoncentrowani do końca i wciąż mamy szansę świętować mistrzostwo na kolejnym turnieju przed własną publicznością – wyjaśnia Jakub Kożuch, zawodnik Wisły Kraków. We Wrocławiu zdobył on swoją setną bramkę w historii występów w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. – Nawet o tym nie wiedziałem, dlatego byłem zaskoczony, gdy dostałem od zespołu specjalną pamiątkę z tej okazji. Gram w lidze od pierwszego sezonu, więc trochę tych goli się nazbierało, dlatego trudno byłoby je wszystkie zapamiętać – mówi Kożuch, który z uśmiechem opuszcza Wrocław.

02.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 CZWARTY TURNIEJ

Dla stolicy Dolnego Śląska turniej rozgrywany 1-2 lipca był pierwszym kontaktem z ampfutbolem, bo gospodarze dopiero debiutują w rozgrywkach. Zawody okazały się jednak olbrzymim sukcesem, a na zawodnikach i kibicach wielkie wrażenie robiła arena zmagań. Stadion Śląska Wrocław przy Oporowskiej jeszcze niedawno gościł reprezentację Polski oraz mecze ekstraklasy w klasycznej odmianie piłki nożnej. – Od dzieciństwa marzyłem, żeby zagrać w herbem Śląska na piersi, a możliwość dokonania tego na stadionie przy Oporowskiej jest dla mnie czymś tak niewyobrażalnym, że stresowałem się tym już na długo przed wyjściem na boisko – mówi Maciej Materac, bramkarz Śląska, który był zdecydowanie najlepszym zespołem grupy B.

01.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 PIERWSZY TURNIEJ

Sukces „Wojskowych” był możliwy m.in. dzięki wsparciu kibiców Śląska. – To, jak trybuny zareagowały na naszego gola na 1:0 w spotkaniu przeciwko Legii Warszawa, sprawiło, że potem padły kolejne. Fani byli dla nas dużą pomocą – podkreśla Materac, który sukces w turnieju zadedykował Mariuszowi Kędzierskiemu, innemu z bramkarzy Śląska, który na rozgrzewce przed pierwszym sobotnim meczem doznał kontuzji kolana.

Inne historyczne wydarzenie kibice we Wrocławiu obejrzeli w spotkaniu Stali Rzeszów z Nowymi Technologiami Różyca. Drużyna z Podkarpacia odniosła pierwsze zwycięstwo w historii, a zdobycie premierowych trzech punktów przypieczętował w ostatniej akcji meczu Marcel Zając. – To niesamowite uczucie. Strzelenie pierwszego gola w PZU Amp Futbol Ekstraklasie, zrobienie tego w spotkaniu, które dało nam historyczne zwycięstwo… To emocje jak po zdobyciu mistrzostwa świata. Każdemu życzę takich przeżyć, one nie pozwalają się uspokoić jeszcze przez długi czas – opowiada rozradowany Zając. – Dla osoby, która nie startowała wcześniej w zawodach sportowych, to wspaniałe ukoronowanie kilkunastu miesięcy ciężkiej pracy – dodaje.

01.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 PIERWSZY TURNIEJ

Zając zdobył bramkę w ostatniej akcji meczu, gdy wyszedł sam na sam z Bartłomiejem Katą, bramkarzem Nowych Technologii Różyca. – To były takie emocje, że nie wiedziałem co się dzieje. Nie usłyszałem nawet, że sędzia zakończył spotkanie i tylko zauważyłem, że cały zespół, łącznie z trenerami, biegnie w moją stronę i rzuca się na mnie. Wspaniałe przeżycie – nie ukrywa emocji zawodnik Stali.

Kolejny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się 2-3 września w Krakowie. Wisła ma szansę zapewnić sobie wówczas drugie z rzędu mistrzostwo Polski, więc już teraz można być pewnym, że trybuny stadionu Prądniczanki będą pełne miłośników najlepszego ampfutbolu.

02.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 CZWARTY TURNIEJ

 

IV turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 we Wrocławiu

SOBOTA, 1 LIPCA

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 4:0

Sbiyaa 20+3’,  M. Chrharh  28′,  A. Bachbach  36′, M. Chrharh 40+2′

TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków 5:5

Grygiel 14′, P. Świercz 18′, K. Grygiel 20+2′, D. Dobkowski 26′ (sam.), D. Mendes 30′ (k.) – D. Dobkowski 20+6′, L. Marcantognini 28′, M. Kabała 31′, P. Mizera 40+4′, B. Łastowski 40+7′

Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca 2:0

Kupryjanow (sam.) 23′, M. Zając 40+4’

Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:3

Łastowski 5′, B. Łastowski 7′,  B. Łastowski 30′

Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa 2:1

Miedwediuk 28′, B. Lunaschi 32′ – M. Adamczyk 19′,

Wisła Kraków – Warta Poznań 3:0

Kapłon (K. Grygiel) 3′, K. Rosiek (bez asysty) 8′, K. Kapłon (bez asysty) 27′

 

NIEDZIELA, 2 LIPCA

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 2:0

Ihab 1′, M. Adamczyk 14’

TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 3:0

Łastowski 6′, M..Aharchi 30′, D. Dobkowski 38′

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 1:3

Dean 14′ – M. Chrharh 3′, A. Bachbach 22′, I. Sbiyaa 36′

Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 3:1

Kożuch 2’, K. Kapłon 20+3′, K. Rosiek 23′ – D. Dobkowski 19′

Śląsk Wrocław – Nowe Technologie Różyca 7:1

Sbiyaa 1′,  I. Sbiyaa 9′, M. Chrharh 18′,  I. Sbiyaa 22′, M. Chrharh 24′, M. Chrharh 32′, I. Sbiyaa 39′, I.Sbiyaa 40+2′  – G. Stańkowski 34’ (sam.)

Warta Poznań – Wisła Kraków 0:2
K. Kapłon 24′, D. Mendes 25′

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

02.07.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 CZWARTY TURNIEJ