LEGIA DRUGA W LIDZE MISTRZÓW EAFF!

Historyczny wyczyn Legii Amp Futbol Warszawa! Podczas finałowego turnieju ampfutbolowej Ligi Mistrzów, rozgrywanego w dniach 21-23.05.2021 w tureckim Gazientepie, Wojskowi zdobyli zaszczytne drugie miejsce. Co więcej, nasz Bartosz „Messi” Łastowski został wybrany MVP zawodów. To były doskonałe zawody w wykonaniu warszawskiej drużyny.

Za nami druga edycja ampfutbolowej Ligi Mistrzów, którą European Amputee Football Federation (EAFF) organizuje od 2019 roku przy wsparciu UEFA. Mimo relatywnie krótkiego czasu istnienia rozgrywek, już teraz widać ich wymierny, pozytywny wpływ na rozwój tej dyscypliny sportu w Europie. Przez zaledwie 2 lata, na kanwie sukcesu EAFF Champions League, powstało wiele nowych klubów, a w niektórych krajach, zdecydowano o stworzeniu struktur ligowych całkowicie od zera!

Tegoroczny turniej także był bardzo udany. Mimo trudnych, pandemicznych czasów, w tureckim Gazientepie zameldowały się: Sahinbey Belediye Spor (Turcja), Karabakh FK (Azerbejdżan), FC Tbilisi (Gruzja), Vicenza Calcio (Włochy)  i oczywiście nasza Legia Warszawa.

Od samego początku apetyty Warszawiaków były niemałe. Podczas ubiegłej edycji EAFF Champions League kiedy także reprezentowali Polskę, uplasowali się na trzecim miejscu. W tym roku miało być lepiej.

Legia zaczęła turniej spotkaniem z najtrudniejszym rywalem: tureckim Sahinbey Belediye Spor. Mecz był wyrównany, ale niestety Wojskowi musieli uznać wyższość gospodarzy. Na szczęście Legia szybko otrząsnęła się po inauguracyjnej porażce i w kolejnych spotkaniach pokazała pełną klasę. Wszystkie mecze rozgrywała mądrze, grając efektowny futbol na europejskim poziomie. Zapewniło jej to pewne wyjście z grupy, a następnie udział w wielkim finale. Ostatni mecz, chociaż skończył się wynikiem niekorzystnym dla Polaków, także nie przyniósł powodów do wstydu. Legia nawiązała równą walkę z rywalem, pozostawiając wynik meczu niepewnym do ostatnich minut gry. 

Udział w Lidze Mistrzów, srebrny medal, tytuł najlepszego zawodnika turnieju dla Bartosza Łastowskiego to niewątpliwe sukcesy Legii Amp Futbol Warszawa. Należy także pochwalić Europejską Federację EAFF, która mimo trudnego czasu pandemii, zorganizowała wspaniały turniej na profesjonalnym, światowym poziomie!

Mecze Legii Amp Futbol Warszawa podczas turnieju finałowego EAFF Champions League (21-23.05.2021, Gazientep, Turcja)

ŞAHINBEY B. S. V LEGIA WARSAW 4:1
KARABAKH F.K. V LEGIA WARSAW 0:5

LEGIA WARSAW V AFC TBILISI 4:0
LEGIA WARSAW V VICENZA CALCIO 1:1

FINAŁ: ŞAHINBEY B. S. V LEGIA WARSAW 3:1