Medale już czekają. Zbliża się ostatni turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy

Ta ostatnia sobota i ta ostatnia niedziela – w najbliższy weekend zakończy się dziewiąty sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Finał rozgrywek zaplanowano w Bielsku-Białej. – Cały sezon czekamy na ten wyjątkowy turniej – ekscytuje się Maciej Kozik, trener TS Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała.

06.11.2022 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2022 TSP KULOODPORNI BIELSKO-BIALA - WISLA KRAKOW

Choć układ miejsc na podium jest już znany od wrześniowego turnieju w Krakowie, po którym tamtejsza Wisła zapewniła sobie mistrzostwo Polski, to zawody w województwie śląskim wciąż zapowiadają się bardzo interesująco. Publiczność w Bielsku-Białej co roku tworzy na trybunach wyjątkową atmosferę wielkiego sportowego święta. – Dla nas to wyjątkowy turniej, bo będą nas dopingować nasi bliscy: rodziny i przyjaciele. My, jak zawsze, odwdzięczymy im się postawą na boisku, która za każdym razem przynosi fanom wiele emocje – podkreśla trener Kozik.

– Bardzo rzadko przegrywamy na własnym boisku i jestem pewien, że teraz będzie podobnie – dodaje szkoleniowiec Podbeskidzia Kuloodpornych, którego słowa potwierdzają statystyki. Ekipa z Bielska-Białej nie przegrała meczu na własnym stadionie od 2020 roku. Od tamtej pory rozegrała 10 meczów, z których wygrała aż osiem, a jedynie dwa zremisowała. – Dlatego teraz też nie będziemy patrzyli w tabelę. Zamierzamy wygrać ten turniej dla siebie i naszych kibiców – zapowiada Maciej Kozik.

02.09.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2023 V TURNIEJ KRAKOW

Wiemy już zatem, że mistrzem Polski ponownie zostanie Wisła Kraków, Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała zajmie drugie miejsce, a podium uzupełni Warta Poznań. Kilka niewiadomych jest jednak w drugiej grupie, w której grają zespoły walczące o miejsca 4-7. Najciekawsza jest sytuacja Nowych Technologii Różyca. Drużna ta zajmuje szóstą pozycję, ale ma realną szansę, by awansować o jedno miejsce. Jest jednak również zagrożona spadkiem na koniec stawki.

– Mamy świadomość tego, jak wygląda tabela, więc naszym celem na turniej w Bielsku-Białej jest atak na Legię i zepchnięcie jej z piątego miejsca – przyznaje Bartłomiej Kata, bramkarz Nowych Technologii. – Zwracamy też uwagę na goniącą nas Stal, bo to zespół, który potrafi zaskoczyć i ma w składzie zawodników potrafiących sprawić rywalom sporo kłopotów – dodaje.

02.09.2023 PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASA 2023 V TURNIEJ KRAKOW

Zespół z województwa łódzkiego ma osiem punktów straty do Legii, więc do zrealizowania celu musi nie tylko ją ograć, ale również liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. Przed sezonem zawodnicy trenera Rafała Chorążego mieli jednak większe ambicje. – Zamierzaliśmy po dwóch turniejach być w czołowej trójce i zapewnić sobie możliwość gry w „grupie mistrzowskiej”. Brak awansu do niej jest dla nas rozczarowaniem, a aktualne miejsce tym bardziej nas nie zadowala. Z tego powodu jest to dla nas trudny sezon, ale też nie wszystko było przecież złe. Zespół za każdym razem dawał z siebie wszystko, wygraliśmy kilka meczów i choć jest w nas niedosyt, to już czekamy na zimę, którą przepracujemy bardzo mocno i w kolejnym sezonie na pewno będziemy silniejsi – zapewnia Kata.

Mnóstwo sportowych emocji w VI turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 jest więc gwarantowane. O atmosferę na trybunach w Bielsku-Białej również nie trzeba się obawiać, a pewną nowością będzie miejsce rozegrania turnieju. Po raz pierwszy odbędzie się on na nowo wybudowanym boisku „Zapora”, przy ulicy Jaworzańskiej 116. Wstęp wolny!

PZU Amp Futbol Ekstraklasa turniej finałowy 2023 (1)

VI turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 w Bielsku-Białej

(Boisko „Zapora”, ul. Jaworzańska 116, Bielsko-Biała. Wstęp wolny)

 SOBOTA, 14 PAŹDZIERNIKA

10:00 Ceremonia otwarcia

10:30 Nowe Technologie Różyca – Śląsk Wrocław

11:45 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków

13:00 Stal Rzeszów – Legia Warszawa

14:15 Wisła Kraków – Warta Poznań

15:30 Legia Warszawa – Nowe Technologie Różyca

16:45 Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

NIEDZIELA, 15 PAŹDZIERNIKA

09:00 Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław

10:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań

11:30 Nowe Technologie Różyca – Stal Rzeszów

12:45 Warta Poznań – Wisła Kraków

14:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

15:15Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

16:30 Ceremonia zamknięcia

PZU Amp Futbol Ekstraklasa turniej finałowy 2023 (2)

PZU Amp Futbol Ekstraklasa 2023

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.