PZU Amp Futbol Ekstraklasa zadebiutuje w Radomiu – pora na III turniej sezonu 2024

III Turniej w Radomiu

Nie mają wiele czasu na odpoczynek zawodnicy oraz kibice ampfutbolu w Polsce – zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw Europy we francuskim Evian, z których nasza reprezentacja przywiozła brązowe medale, czekają nas kolejne emocje związane z piłką nożną dla osób po amputacjach. Już w najbliższy weekend odbędzie się III Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy i po raz pierwszy w historii zawita do Radomia.

Piętnastu graczy z PZU Amp Futbol Ekstraklasy wzięło udział w Mistrzostwach Europy 2024, które odbyły się od 1 do 8 czerwca w Evian we Francji. Ostatecznie Polacy turniej zakończyli na najniższym stopniu podium, a w meczu o 3. miejsce pokonali po ciężkim spotkaniu reprezentację Anglii 1:0. – To był taki plan minimum. Choć nie udało się zrealizować głównego celu, czyli złota, cieszymy się, że jest chociaż ten brązowy medal. Mecz gatunkowo był niezwykle trudny. Długimi fragmentami mieliśmy go pod kontrolą, choć – szczególnie końcówka – kosztowała bardzo dużo sił. – mówił po meczu Krzysztof Wrona, reprezentant Polski oraz zawodnik TSP Podbeskidzia Kuloodpornych.

III Turniej w Radomiu

Chociaż turniej kosztował naszych reprezentantów sporo sił, to czasu na regenerację dużo jednak nie będzie, bowiem już w najbliższy weekend nasi kadrowicze i nie tylko przystąpią do rywalizacji o ligowe punkty w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. Ta po raz pierwszy w historii rozgrywek zagości w Radomiu, gdyż gospodarzem turnieju będzie Radomiak Radom, dla którego sezon 2024 jest debiutancki.

Największą liczbą reprezentantów Polski w swoim składzie mogą poszczycić się mistrzowie oraz wicemistrzowie Polski – Wisła Kraków i TSP Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, którzy na turnieju w Radomiu rozegrają po trzy mecze. Bezpośredniego pojedynku między tymi dwiema drużynami co prawda tym razem nie będzie, ale z całą pewnością emocji w Radomiu nie zabraknie.

Wisła Kraków do turnieju w Radomiu przystąpi z pozycji lidera. „Biała Gwiazda” jako jedyna drużyna może poszczycić się kompletem zwycięstw, ma również imponujący bilans bramek – 39 strzelonych i tylko 3 stracone i dorobek ten na pewno będzie chciała poprawić. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka ją już w meczu otwarcia, w którym zmierzy się z trzecim w tabeli Śląskiem Wrocław.

III Turniej w Radomiu

Klub z Wrocławia czuje na plecach oddech Legii Warszawa oraz Warty Poznań, z którymi walczy o miejsce w pierwszej czwórce, więc będzie starał się urwać punkty faworyzowanej Wiśle. Wrocławianie będą chcieli również zmazać plamę po wysokiej porażce 1:7 na pierwszym turnieju, więc mecz otwarcia zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Zgodnie z regulaminem, po IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy, rozgrywki podzielone zostaną na dwie grupy – w pierwszej z nich drużyny rywalizować będą o miejsca 1-4, w drugiej o miejsca 5-8. O ile Wisła Kraków i Podbeskidzie Kuloodporni są praktycznie pewni udziału w grupie „mistrzowskiej”, o tyle o dwa kolejne miejsca rywalizacja będzie bardzo zacięta.

Po dwóch turniejach bliżej grupy pierwszej jest Legia Warszawa, która zajmuje 4. pozycję w tabeli. W nadchodzącym turnieju Legię czekają trudne mecze, bowiem „Wojskowi” zmierzą się ze Śląskiem, gospodarzem – Radomiakiem Radom oraz Podbeskidziem. Do drużyny z Warszawy dołączy jednak czterech bardzo ważnych zawodników – reprezentantów Anglii, którzy na poprzednim turnieju byli nieobecni z powodu zgrupowania swojej kadry narodowej – Jamie Tregaskiss, Martin Heald, Thomas Atkinson oraz Rhyce Ramsden.

III Turniej w Radomiu

W trudnej sytuacji jest Warta Poznań, która wypadła poza pierwszą czwórkę, a w Radomiu będzie miała do rozegrania aż cztery mecze. O ile w meczu z Pokrową Lwów poznaniacy będą faworytem, o tyle pozostałe trzy mecze – z Legią, Śląskiem i Podbeskidziem będą z gatunku tych zaciętych.

Zadowolona ze swojej postawy po ostatnim turnieju może być Stal Rzeszów, która występując w roli gospodarza potrafiła urwać punkty faworyzowanej Legii oraz Warcie. Podczas turnieju w Radomiu rzeszowianie będą liczyć na kolejne zdobycze punktowe i patrząc na terminarz – mają na to szanse.

Z kolei na pierwsze punkty w sezonie nadal czeka jeden z dwóch debiutantów – Radomiak Radom, który w roli gospodarza rozegra trzy mecze – ze Stalą, Legią oraz Podbeskidziem. Ampfutbolowa sekcja Radomiaka powstała pod koniec ubiegłego roku, jest to ich debiutancki sezon i dlatego po raz pierwszy rozgrywki PZU Amp Futbol Ekstraklasy zawitają do tego miasta.

III Turniej w Radomiu

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się w weekend 22-23 czerwca na stadionie przy ul. Michałowskiej 22a. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Transmisje dostępne będą na kanale YouTube Amp Futbol Polska oraz na stronie i w aplikacji TVP Sport, jak również trzy mecze pokażą regionalne kanały TVP3.

III Turniej w Radomiu

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2024 w Radomiu

SOBOTA, 22 CZERWCA

9:55 Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

11:05 Radomiak Radom – Stal Rzeszów (TVP3 Rzeszów)

12:30 Ceremonia otwarcia
13:00 Warta Poznań – TSP Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała

14:15 Radomiak Radom – Legia Warszawa

15:30 Wisła Kraków – Stal Rzeszów

17:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (TVP3 Warszawa)

18:00 Warta Poznań – Pokrowa Lwów

NIEDZIELA, 23 CZERWCA

9:00 Pokrowa Lwów – Wisła Kraków

10:15 Legia Warszawa – Warta Poznań (TVP3 Poznań)

11:30 Radomiak Radom – Śląsk Wrocław

12:45 Stal Rzeszów – Pokrowa Lwów

14:00 Radomiak Radom – TSP Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała

15:15 Śląsk Wrocław – Warta Poznań

16:30 TSP Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa

III Turniej w Radomiu

 

Sponsor Tytularny: PZU

Sponsor Główny: Orlen

Dofinansowano ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PFRON