PZU sponsorem tytularnym Amp Futbol Ekstraklasy!

W sobotę i niedzielę 26-27 czerwca po raz drugi w ligowym sezonie na boisko wybiegną ampfutboliści. Po raz pierwszy jednak będą rywalizowali w rozgrywkach pod nazwą PZU Amp Futbol Ekstraklasa. Polski gigant ubezpieczeniowy został sponsorem tytularnym rozgrywek niepełnosprawnych piłkarzy.

– Cieszymy się, że możemy wspierać różne projekty promujące piłkę nożną dla osób z niepełnosprawnościami. Są to działania, dzięki którym zawodnicy mogą realizować swoją sportową pasję i osiągać sukcesy – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU. – Jesteśmy dumni, że od dziś polska liga nosi nazwę PZU Amp Futbol Ekstraklasa. Mamy nadzieję, że ampfutbolowych klubów będzie na mapie Polski stale przybywało i będą one odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej – dodaje przedstawiciel sponsora polskiego ampfutbolu. PZU jako Partner Strategiczny Amp Futbol Polska wspiera również reprezentację Polski, Mistrzostwa Europy oraz projekty juniorskie w tej dyscyplinie.

Nowe nazwa i emblemat ligi będą obowiązywały przynajmniej do końca sezonu 2023, bo na taki okres podpisana została umowa PZU z Amp Futbol Polska. Logo Sponsora Tytularnego pojawi się również na koszulkach wszystkich klubów występujących w rozgrywkach – Nawiązanie współpracy z tak dużą marką, jak PZU jest dla naszej ligi wielkim wyróżnieniem i ważnym krokiem w rozwoju. Po wejściu do Amp Futbol Ekstraklasy największych polskich klubów i umieszczeniu transmisji z meczów na portalu TVP Sport, jest to kolejny jasny sygnał pokazujący, że idziemy w dobrą stronę, a ampfutbol, również w wydaniu klubowym, stale zyskuje na wartości. PZU Amp Futbol Ekstraklasa – to brzmi dumnie! – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska, który podkreśla, że PZU to pierwszy sponsor tytularny rozgrywek w sporcie niepełnosprawnych w Polsce.

Pod nową nazwą PZU Amp Futbol Ekstraklasa zadebiutuje już 26-27 czerwca podczas drugiego ligowego turnieju w tym sezonie. Zawody w Bielsku-Białej będą tym ważniejsze, że rozegrane zostaną tam ostatnie ligowe mecze przed mistrzostwami Europy, które we wrześniu odbędą się w Krakowie. Atrakcyjność najbliższego turnieju zwiększa również fakt, że w końcu na trybunach będą mogli pojawić się kibice, a przecież w Bielsku-Białej zawsze była najwyższa frekwencja.

– Turniej w Bielsku-Białej za każdym razem jest wyjątkowym wydarzeniem. Wspaniale gra nam się przed własną publicznością i tym razem również będziemy chcieli powalczyć o zwycięstwo – podkreśla Krzysztof Wrona, kapitan TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała, a więc mistrzów Polski z 2019 roku. Reprezentant Polski zwraca także uwagę na znaczenie współpracy z PZU. – Wejście do naszej ligi takiego sponsora, to duży krok w kierunku dalszego rozwoju ampfutbolu – przekonuje Wrona.

TSP Kuloodporni 26-27 czerwca zmierzą się w Bielsku-Białej z liderem Amp Futbol Ekstraklasy – Wisłą Kraków oraz z Widzewem Łódź, Wartą Poznań i Legią Warszawa, która ostatnio pokazała się ze świetnej strony w Turcji, gdzie zajęła drugie miejsce w Lidze Mistrzów.

Transmisje z zapewne emocjonującego turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy będzie można obejrzeć na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na facebooku Amp Futbol Polska.

PZU Amp Futbol Ekstraklasa – II turniej sezonu 2021
26-27 czerwca, Bielsko-Biała Stadion BBOSiR, ul. Młyńska 52

Sobota 26.06
11:00 Oficjalne otwarcie turnieju
11:30 TSP Kuloodporni – Legia Warszawa
12:45 Warta Poznań – Widzew Łódź
14:00 Wisła Kraków – Legia Warszawa
15:30 TSP Kuloodporni – Warta Poznań
16:45 Wisła Kraków – Widzew Łódź

Niedziela 27.06
09:00 Warta Poznań – Legia Warszawa
10:15 TSP Kuloodporni – Wisła Kraków
11:45 Legia Warszawa – Widzew Łódź
13:00 Wisła Kraków – Warta Poznań
14:30 TSP Kuloodporni – Widzew Łódź
15:30 Oficjalne zakończenie turnieju

Transmisja wszystkich meczów na www.facebook.com/AmpFutbolPolska
oraz na stronie i w aplikacji https://sport.tvp.pl/

Sponsor Tytularny PZU.
Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON.