Reprezentacja Polski rusza po medale mundialu razem z 4F!

Mistrzostwa Świata w ampfubolu jeszcze się nie rozpoczęły, ale już teraz mamy pewność, że biało-czerwoni na tureckich boiskach będą prezentować się najlepiej! To wszystko za sprawą nowej współpracy Reprezentacji Polski Amp Futbol z 4F. Marka została Partnerem Technicznym seniorskiej Kadry Narodowej. Z kolei Fundacja 4F Pomaga jako Oficjalny Patron wesprze wszystkie grupy juniorskie i młodzieżowe Amp Futbol Polska!

Rozpoczęcie współpracy z 4F, a także z Fundacją 4F Pomaga, to krok milowy w historii polskiego ampfutbolu. Na pierwszy trening naszej drużyny piłki musiał przywieźć jeden z zawodników.
Na kolejnych zgrupowaniach trenowaliśmy w dużo za dużych biało-czerwonych koszulkach. Na nasze pierwsze mistrzostwa świata wypożyczaliśmy sprzęt pamiętający jeszcze chyba kadrę Piechniczka,
a dzisiaj mamy własny, dedykowany trykot i fantastyczny, profesjonalny sprzęt. Jestem przeszczęśliwy, że zostaliśmy w taki sposób wyróżnieni. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu mistrzostw
– mówi kapitan Reprezentacji Polski w ampfutbolu, Przemysław Świercz.

Amp Futbol Polska rozwija się w niesamowitym tempie. Kadra trenuje od 2011 roku, a zdążyła już dojść do półfinału mistrzostw świata i dwukrotnie stanąć na podium mistrzostw Europy. Ponadto polska liga uchodzi za jedną z najlepszych na świecie, a dzięki rozwiniętemu programowi Junior Amp Futbol możemy być spokojni o przyszłość dyscypliny w kraju. Reprezentanci Polski, coraz mocniej obecni
w przestrzeni publicznej, uchodzą za wzór do naśladowania, a także dają dużo powodów do emocji
i radości polskim kibicom.

Jako Partner Techniczny seniorskiej Reprezentacji Polski, 4F wyposaży ampfutbolistów w dedykowane stroje meczowe i treningowe oraz akcesoria. Cała kolekcja przygotowana dla kadry mężczyzn została zaprojektowana we współpracy z Polskim Związkiem Amp Futbol i wyprodukowana w Polsce.

Reprezentanci Polski w ampfutbolu należą do światowej czołówki, a swoją ambicją i determinacją pokazują, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Łączą nas wspólne wartości, takie jak pasja do sportu i rywalizacja w duchu fair play. Cieszymy się, że od teraz kadra narodowa wybiegnie na boiska w specjalnie zaprojektowanych strojach 4F. To kolejne piłkarskie „wzmocnienie” naszego zespołu 4F Teamwear, w ramach którego ubieramy m.in. cztery kluby piłkarskiej Ekstraklasy. Trzymamy kciuki za sukcesy naszej Kadry na nadchodzących Mistrzostwach Świata w Turcjimówi Justyna Tomczyk, Członkini Zarządu OTCF S.A., właściciela marki 4F.

Marka 4F tworzy kolekcje dostosowane do oczekiwań sportowców i miłośników aktywności fizycznej od niemal 20 lat. Stale współpracuje z drużynami i związkami sportowymi z takich dyscyplin sportu jak lekkoatletyka, skoki narciarskie, piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r. w strojach 4F wystąpili reprezentanci ośmiu Komitetów Olimpijskich i trzech komitetów paraolimpijskich. Marka prowadzi ponad 260 sklepów w Polsce, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji i Rumunii.

Współpracę Amp Futbol Polska z 4F spaja Robert Lewandowski. Najlepszy polski napastnik jest Ambasadorem marki 4F oraz Reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. „Lewy” niejednokrotnie podziwiał zaangażowanie ampfutbolistów, spotykając się z nimi czy śledząc losy meczów z udziałem naszej kadry. W sklepie 4F znajdziemy specjalne kolekcje ubrań i akcesoriów sygnowanych logiem RL9. Nowy partner techniczny ampfutbolistów coraz odważniej wchodzi na rynek piłkarski, co potwierdzają współprace m.in. z czterema klubami Ekstraklasy – Rakowem Częstochowa, Piastem Gliwice, Koroną Kielce i Stalą Mielec. Tym razem przyszedł czas na jedną z piłkarskich reprezentacji Polski.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy docenieni przez tak doświadczoną i chwaloną na całym świecie firmę jak 4F. Dołączamy do dużej – nie tylko piłkarskiej – rodziny naszego nowego partnera. Warto podkreślić, że nasza współpraca nie ograniczy się tylko do kadry seniorów, ale wsparciem objęte zostaną także inne nasze sekcje i projekty, przede wszystkim te dziecięce, co pokazuje, że 4F, podobnie jak my, patrzy na sport znacznie szerzej – dodaje Prezes Polskiego Związku Amp Futbol, Mateusz Widłak.

Dzięki współpracy 4F z Amp Futbol Polska, sprzęt zostanie dostarczony nie tylko reprezentacji Polski. Fundacja 4F Pomaga została oficjalnym Patronem ampfutbolowej drużyny juniorów, kadry U19 oraz „Futbolowej Bandy” – warszawskiej akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi.

Działania naszej fundacji skupiają się na promowaniu aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Zainspirowani zawodnikami kadry Amp Futbol postanowiliśmy pomóc ampfutbolowym juniorom w osiąganiu sportowych sukcesów i spełnianiu marzeń. Wierzymy, że sport to źródło radości i przygoda, którą każdy może przeżyćdodaje Justyna Tomczyk, Członkini Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Fundacja 4F Pomaga powstała w 2020 roku w odpowiedzi na trudności, z jakimi każdego dnia mierzyła się ochrona zdrowia. Dziś realizuje projekty wspierające dzieci i młodzież, m.in. tworzy boiska wielofunkcyjne dla szkół w ramach programu „W zasięgu sportu”, pomaga w organizacji ferii zimowych poprzez projekt „Sportowe marzenia” czy organizuje zajęcia sportowe w ramach akcji #wemakeateam. Jednym z celów Fundacji jest pomoc w rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Mistrzostwa Świata w ampfutbolu rozpoczną się lada dzień! „Biało-czerwoni” swoją przygodę
z mundialem zaczną 1 października. W fazie grupowej nasza reprezentacja zagra z wielokrotnymi mistrzami świata – Uzbekistanem, Tanzanią, a także wicemistrzami Europy – Hiszpanią. Polacy do Turcji lecą ze swoimi marzeniami i przed turniejem wymieniani są jako kandydaci do zdobycia medalu.

Wszystkie mecze naszej reprezentacji transmitowane będą na antenie, w aplikacji i na portalu TVP Sport.

https://4f.com.pl/

https://4fpomaga.org/