Spore zmiany, niezmiennie wielkie wydarzenie. Za miesiąc rusza PZU Amp Futbol Ekstraklasa!

Już tylko miesiąc został do rozpoczęcia ósmego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy. 26 marca w Poznaniu ruszą rozgrywki, które będą wyjątkowe, bo po raz pierwszy przystąpi do nich aż sześć drużyn, a mistrz kraju będzie miał szansę, by w Polsce zdobyć dwa trofea.

Sezon 2022 będzie niezwykły dla polskiego ampfutbolu, bo w maju Wisła Kraków spróbuje wygrać Ligę Mistrzów przed własną publicznością, a we wrześniu reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach świata. Krajowe rozgrywki również przyniosą jednak mnóstwo emocji. Związane one będą m.in. z debiutem nowego zespołu – Stali Rzeszów, która jest pierwszą ampfutbolową drużyną w historii Podkarpacia. – Start w PZU Amp Futbol Ekstraklasie to dla nas, dla klubu, a także miasta i regionu duże, historyczne wydarzenie, powód do dumy i zaszczyt – podkreśla Mateusz Chmiel, dyrektor sekcji ampfutbolu w Stali.

Rzeszowianie pierwszy mecz zagrają jednak dopiero w kwietniu. Dołączenie szóstej drużyny zmusiło bowiem organizatorów do zmiany formuły rozgrywek. Sezon 2022, podobnie jak poprzednie, zostanie rozegrany w systemie turniejowym. Każdy zespół raz będzie miał jednak pauzę. Stali przypada ona w pierwszych zawodach, 26-27 marca w Poznaniu. Pozwoli jej to na jeszcze lepsze zgranie przed inauguracyjnym meczem. – Nastroje w drużynie już teraz są bojowe i widać pełne zaangażowanie w przygotowania, choć zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli zapłacić „frycowe”. Damy z siebie wszystko i nastawiamy się głównie na naukę i zbieranie doświadczenia na przyszłość – podkreśla Chmiel. – W każdym razie bardzo cieszymy się z dołączenia do elitarnego grona drużyn walczących o mistrzostwo Polski – podkreśla dyrektor Stali Rzeszów.

A wspomnianego mistrzostwa bronić będzie Wisła Kraków, która zimą dokonała trzech głośnych transferów. „Biała Gwiazda” sprowadziła powoływanego do reprezentacji Polski Mateusza Kowalczyka, a ponadto osłabiła jednego z głównych rywali do walki o medale. Legię Warszawa na Wisłę zamienili Jakub Kożuch i Bamgbopa Abayomi, a ze stolicy do Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała powrócił Bartosz Łastowski. – Nigdy nie było jeszcze tak silnego zespołu, mamy tego świadomość. Mamy właściwie samych reprezentantów, byłych lub obecnych, którzy mają i wielkie umiejętności i sporo doświadczenia – podkreśla Krystian Kapłon, pomocnik Wisły, który w ubiegłym sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Kapłon podkreśla również, że zawodnicy Wisły mają trzy równorzędne cele na ten sezon. – Chcemy obronić mistrzostwo Polski, zwyciężyć w Lidze Mistrzów i z reprezentacją Polski zdobyć mistrzostwo świata. Te zamierzenia się nie wykluczają, a wręcz przeciwnie. Im więcej będziemy razem grać, im więcej podań między sobą wymienimy, tym będziemy mocniejsi. A szeroka i wyrównana kadra, jaką mamy obecnie w Wiśle, sprawi, że nie zabraknie nam również odpoczynku. To będzie długi i trudny sezon, ale mamy teraz większe możliwości zarządzania siłami zawodników – wyjaśnia Kapłon.

Sezon rzeczywiście będzie długi, nie tylko dla reprezentantów, bo PZU Amp Futbol Ekstraklasa rozpocznie się 26 marca w Poznaniu, a zakończy turniejem w Bielsku-Białej 5-6 listopada, gdy poznamy mistrza Polski. Kibice którego z zespołów będą mogli świętować zdobycie medali?Wstęp na wszystkie Wstęp na wszystkie mecze będzie darmowy, a transmisje ze spotkań oglądać będzie można w aplikacji TVP Sport i na sport.tvp.pl.

PZU Amp Futbol Ekstraklasa 2022
26-27 marca – Poznań
23-24 kwietnia – Łódź
25-26 czerwca – Rzeszów
3-4 września – Kraków
22-23 października – Warszawa
5-6 listopada – Bielsko-Biała

Sponsor Tytularny ligi – PZU.
Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.