Stal Rzeszów otwiera sekcję Amp Futbol!

Stal Rzeszów będzie miała drużynę ampfutbolu! Ekipa z Podkarpacia jest kolejnym dużym klubem, który otworzył sekcję dla osób z niepełnosprawnościami kończyn. – To znakomita decyzja – podkreśla Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska.

Rzeszowski klub zapełnił białą plamę, jaką na ampfutbolowej mapie Polski było województwo podkarpackie. Jest też kolejną wielką marką, która od podstaw buduje własną drużynę. Wisła Kraków czy Legia Warszawa włączały istniejące już drużyny do swoich struktur przejmując ukształtowane już ekipy, ale stworzenie zespołu od podstaw jest jeszcze trudniejsze. Przykład Widzewa Łódź pokazuje jednak, że można to zrobić z dobrym skutkiem.

– Bardzo się cieszę, że tak uznany i ważny na mapie Polski klub, jak Stal Rzeszów dołącza do ampfutbolowej rodziny – mówi Mateusz Widłak. – Wizja rozwoju i budowy wielkiego klubu, którą przedstawiły nam władze Stali, pozwala wierzyć, że również ampfutbolowa sekcja szybko się rozwinie i dołączy do naszych ogólnopolskich rozgrywek. Wielkie gratulacje dla Stali za tę decyzję – podkreśla prezes Amp Futbol Polska.

Stworzenie nowej sekcji w Stali jest ważną sprawą również dla ludności Rzeszowa i okolic. – Ambicją klubu jest budowanie nie tylko struktur wewnętrznych, ale przede wszystkim otwarcie się na lokalną społeczność Rzeszowa oraz całego Podkarpacia i skupienie jej wokół Stali. Nowo powstała sekcja ampfutbolu jest doskonałym przykładem takiego działania – podkreśla Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów.

Przed zespołem ze stolicy Podkarpacia stoi teraz trudne zadanie: trzeba skompletować zespół, aby w sezonie 2022 wystartować w Amp Futbol Ekstraklasie. – Poszukujemy osób w każdym wieku. W ampfutbolu bramkarze są po amputacji ręki lub z niewykształconą kończyną górną, zaś zawodnicy z pola to ludzie, którzy z niepełnosprawnością nogi – przypomina Mateusz Chmiel, koordynator sekcji ampfutbolu w Stali Rzeszów.

Nowy klub prowadzi rekrutację i jest otwarty na wszystkich chętnych, którzy chcieliby sprawdzić się na ampfutbolowym boisku. – Naszym głównym celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz budowanie świadomości dotyczących relacji z takimi osobami. Każdy powinien spróbować swoich sił. Nawet jeśli myśli, że nie potrafi, to cóż szkodzi nauczyć się – zachęca Tomasz Wilczewski, trener ampfutbolowej sekcji Stali Rzeszów.

Jak zapowiedzieli działacze Stali – klub zaprasza wszystkich chętnych z Rzeszowa oraz bliższej i dalszej okolicy, aby spróbowali swoich sił w ampfutbolu. Niezależnie od poziomu umiejętności, doświadczenia czy wieku, każda osoba po jednostronnej amputacji lub z niewykształconą kończyną, będzie mile widziana na pierwszym treningu Stali. Stamtąd już tylko krok do wielkich przygód, emocji i rywalizacji z Legią Warszawa, Wisłą Kraków, Kuloodpornymi Bielsko-Biała, Wartą Poznań i Widzewem Łódź w Amp Futbol Ekstraklasie.

Nabór do drużyny ampfutbolu Stali Rzeszów prowadzony jest pod adresem: amp@stalrzeszow.pl oraz pod numerem telefonu: 791 863 399.