Uzdrowisko Ustroń Partnerem reprezentacji Polski Amp Futbol!

Szykująca się do walki o medale październikowych Mistrzostw Świata w Turcji Reprezentacja Polski Amp Futbol zyskała nowego Partnera. W drodze do zwycięstw piłkarzy po amputacjach wesprze Uzdrowisko Ustroń  należące do Grupy American Heart of Poland, które zostało Partnerem drużyny.

– Mieliśmy przyjemność gościć na zgrupowaniu w Uzdrowisku Ustroń i był to świetny czas i świetne miejsce do trenowania i regeneracji – mówi kapitan reprezentacji Polski Przemysław Świercz. – Cieszę się, że teraz rozwijamy tę współpracę i polecam to miejsce każdemu. – dodaje.

Biało-czerwoni mieli okazję poznać zalety Uzdrowiska podczas kluczowego zgrupowania kadry przed Mistrzostwami Świata. Piłkarze po amputacjach korzystali nie tylko z fantastycznych boisk, ale również z odnowy biologicznej dostępnej w ośrodku, m.in. z kriokomory ogólnoustrojowej, krioterapii miejscowej, siłowni czy basenów solankowych.

Uzdrowisko Ustroń jest jednym z największych uzdrowiskowych kompleksów w Europie, znajdującym się w samym sercu Beskidu Śląskiego. Za sprawą długiej tradycji, skutecznych zabiegów i profesjonalnych praktyk od lat cieszy się uznaniem Kuracjuszy oraz Gości.

Polscy ampfutboliści w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy w Krakowie, po świetnej grze zdobyli brązowe medale wygrywając w decydującym meczu z reprezentacją Rosji. Co warte podkreślenia, ich mecze śledziło na stadionach tysiące kibiców, a przed telewizorami setki tysięcy. Teraz reprezentację czeka bój o medale Mistrzostw Świata, które w dniach 30 września – 9 października odbędą się w Stambule. Będzie to powrót ampfutbolistów do tego miasta, w którym w 2017 roku również zdobyli medale EURO, a finałowy mecz na stadionie Besiktasu śledziło na żywo ponad 41 000 kibiców.

Dzięki świetnym wynikom z ostatnich lat, w październikowym mundialu biało-czerwoni zostali rozstawieni jako jedna z sześciu najsilniejszych drużyn. W losowaniu trafili do bardzo mocnej grupy razem z Hiszpanią, Uzbekistanem i Tanzanią, ale ich celem nadal jest pierwsze miejsce. W osiągnięciu tego celu pomóc mają właśnie tak profesjonalnie zorganizowane zgrupowania jak to w Ustroniu.

Cieszymy się, że Uzdrowisko Ustroń stało się oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w ampfutbolu. Jesteśmy pewni, że Uzdrowisko Ustroń jako nowoczesne centrum zdrowia specjalizujące się w profilaktyce pierwotnej, wtórnej, rehabilitacji oraz leczeniu i zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym jest doskonałym miejscem również dla sportowców. Życzymy naszej Reprezentacji samych sukcesów oraz wielu spektakularnych bramek, które przejdą do historii podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Turcji. Razem z naszym 800 osobowym zespołem będziemy wszystkim gorąco kibicować, a także życzymy samych sukcesów, siły i wytrwałości – powiedział Wojciech Budzowski prezes Uzdrowiska Ustroń.

Ampfutbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych na świecie. Na wszystkich kontynentach w ampfutbol gra już ponad 70 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutbolowe ligi i profesjonalne kluby, między którymi przeprowadzane są również międzynarodowe transfery. W Polsce ampfutbol obecny jest już od 11 lat, z roku na rok zyskuje coraz szersze rzesze kibiców, a nasza reprezentacja należy do czołowych zespołów świata.

Wszystkie mecze Polaków na Mistrzostwach Świata w Turcji transmitowane będą w Internecie oraz na antenie TVP Sport.

https://www.uzdrowisko-ustron.pl/