Raport przed startem sezonu – Amp Futbol Ekstraklasa 2017!

Ekstraklasa 2017

 

 

 

  • HUSARIA KRAKÓW

Husaria Krakow logoBogdan Kapłon – wiceprezes klubu:
Przygotowania do nowego sezonu idą bardzo dobrze i drużyna zrobiła progres na wielu płaszczyznach.
Do naszej kadry dołączyło dwóch nowych zawodników. Darek, który dopiero od niedawna zaczął grać w ampfutbol, ale robi szybkie postępy i Mariusz, który przeszedł do Husarii z Lamparta Warszawa. Znamy Mariusza z występów w reprezentacji i w Ekstraklasie, dlatego wiemy, że jest to wartościowy zawodnik, który na pewno podniesie poziom gry Husarii.
Co równie ważne, po długich poszukiwaniach nasza Husaria zatrudniła nie jednego, a od razu czterech członków sztabu szkoleniowego – pierwszego trenera, trenera bramkarzy, trenera mentalnego i fizjoterapeutkę.
Z myślą o nowym sezonie trenowaliśmy regularnie już od zakończenia rozgrywek w 2016 roku, jedynie z przerwą na Święta Bożego Narodzenia. Nawet mimo często trudnych warunków pogodowych (Husaria trenuje cały na boiskach zewnętrznych) nie rezygnowaliśmy z treningów, ponieważ chcemy po raz trzeci z rzędu zdobyć tytuł Mistrza Polski.

doszli: Dariusz Ziemiańczyk (nowy zawodnik), Mariusz Adamczyk (Lampart Warszawa)
odeszli: –

  • GLORIA VARSOVIA

Gloria Varsovia logo

Mateusz Szczepaniak – pierwszy trener drużyny:
Nasze przygotowania do startu w trzecim sezonie Amp Futbol Ekstraklasy rozpoczęły się w momencie powstania klubu – w listopadzie 2016 roku. Przez cały ten okres trenowaliśmy dwa razy w tygodniu. Bardzo ważnym elementem przygotowań były również jednodniowe zgrupowania, w trakcie których zawodnicy mogli spędzać ze sobą więcej czasu. Ostatnim etapem przygotowań był mecz kontrolny z GKS Góra na Stadionie Narodowym zakończony remisem 1:1.
Bardzo cieszy nas to, że do naszego zespołu dołączyło czterech nowych zawodników. Wierzymy, że część z nich na pewno stanie się reprezentantami kraju oraz powalczy w tym sezonie Ekstraklasy o miano „Odkrycia Roku”. Jesteśmy młodą drużyną po dużej przebudowie, dlatego na ten sezon stawiamy sobie jako główny cel radość z gry oraz jak najlepsze zgranie zawodników.
Gloria będzie godnym rywalem w stawce bardziej doświadczonych klubów, które poczyniły znaczne kroki transferowe. Największą niewiadomą tego sezonu jest oczywiście zespół z Niemiec. Wiemy czego możemy się spodziewać po innych rywalach, natomiast zespół zza Odry może sprawić wiele niespodzianek.

doszli: zawodnicy Lamparta Warszawa oraz Dawid Dobkowski i Łukasz Wyszyński (obaj Gryf Szczecin), Piotr Wykrota, Adrian Bąk, Michał Lubecki (nowi zawodnicy)
odeszli: Mariusz Adamczyk (Husaria Kraków)
Gloria Varsovia

  • GKS GÓRA

GKS Gora logo

Marcin Sielczak – trener GKS – najlepszy trener sezonu 2016:
Mamy za sobą ciężki okres przygotowań do sezonu 2017. Każdy z zawodników pracował nad motoryką indywidualnie według planu treningowego przygotowanego przez trenerów. Odbyliśmy cztery ciężkie, dwudniowe zgrupowania, na których pracowaliśmy nad taktyką, stałymi fragmentami gry, grą obronną oraz pozostałymi elementami gry. Poprawiliśmy wiele elementów, co jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącą inauguracją ligi, jednak wszystko oczywiście zweryfikuje boisko.
Naszą drużynę wzmocniły dwie silne osobowości – Marcin Pereczkowski (były zawodnik Gryfa Szczecin) oraz Zosia Kasińska (fizjoterapeutka reprezentacji Polski).
Naszym głównym celem na ten sezon jest lepsza gra niż rok temu, a jeśli przy okazji uda nam się zdobyć tytuł Mistrza to satysfakcja będzie jeszcze wyższa.

doszli: Marcin Pereczkowski i Tomasz Masłowski (obaj Gryf Szczecin)
odeszli: –
GKS Gora

  • KULOODPORNI BIELSKO-BIAŁA

Kuloodporni Bielsko-Biala logo

Daniel Kawka – prezes Kuloodpornych Bielsko-Biała:
Przygotowania do sezonu 2017 rozpoczęliśmy już miesiąc po finałowym turnieju sezonu 2016, czyli w listopadzie zeszłego roku. Zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu, a dodatkowo trenerzy rozpisali dla nich też indywidualny plan treningu siłowego. Zgodnie z tym planem zawodnicy trenowali na siłowniach, do których mieliśmy darmowy dostęp w całym województwie śląskim. Bardzo się cieszę, że w sztabie szkoleniowym nie zaszły żadne zmiany, ponieważ uważam że, jak na absolutnych debiutantów, w zeszłym sezonie drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, na tle dużo bardziej doświadczonych rywali. Naszą drużynę wzmocnił Bartosz Łastowski, czyli najlepszy zawodnik Amp Futbol Ekstraklasy sezonu 2016.
W zeszłym sezonie jako debiutanci walczyliśmy o remisy, w tym w każdym meczu chcemy walczyć o zwycięstwo, ale zdajemy sobie sprawę, że nadal jesteśmy najmniej doświadczonym polskim zespołem. W klubach doszło do ciekawych zmian kadrowych i wygląda na to, że wszyscy się wzmocnili, dzięki czemu liga będzie jeszcze bardziej wyrównana. Nie wiem tylko czego spodziewać się po zespole niemieckim ponieważ jeszcze nie miałem okazji oglądać Anpfiff Hoffenheim na żywo.

doszli: Bartosz Łastowski (Gryf Szczecin)
odeszli: Patrick Kowalski, Sebastian Idziak

  • ANPFIF HOFFENHEIM

Anpfiff Hoffenheim logo

Christian Heinz – zawodnik klubu Anpfif Hoffenheim:
Chcemy regularnie rywalizować z innymi zespołami, dlatego zgłosiliśmy się do Amp Futbol Ekstraklasy. W Niemczech niestety nie ma jeszcze ampfutbolowej ligi. Trenujemy bardzo dużo, ale brakuje nam samej gry. Mamy nadzieję, że gra w polskiej lidze pozwoli nam znacząco podnieść poziom nie tylko naszego klubu, ale i reprezentacji.
Ciężko trenowaliśmy, żeby przygotować się do debiutu w polskich rozgrywkach. Graliśmy sporo również z pełnosprawnymi przeciwnikami, żeby poprawić naszą szybkość.
Co ciekawe mamy w swoich szeregach dwóch uchodźców, jednego z Iraku i drugiego z Libii, a nasz bramkarz Cesar Leszinski ma polskie korzenie.
Nasz klub – Anpfiff Hoffenheim został stworzony przez Fundację Dietmara Hoppa – znanego biznesmena i prezesa grającego w Bundeslidze klubu TSG 1899 Hoffenheim. To właśnie on finansuje nasz udział w Amp Futbol Ekstraklasie.
Anpfiff Hoffenheim