Junior Amp Futbol – jest nas coraz więcej!

Treningi, regularne zgrupowania, a przede wszystkim coraz więcej chętnych do gry w piłkę nożną mimo przeciwności losu. Polski Amp Futbol rośnie w siłę, a na zgrupowania Junior Amp Futbol zgłasza się coraz więcej młodych zawodników!


Zaczynali od niewielkiej grupy, której uczestników można było policzyć na palcach jednej ręki. Teraz Junior Amp Futbol to już ponad 20 uśmiechniętych i chętnych do sportowej rywalizacji zawodników, którzy oprócz regularnych treningów biorą udział w międzynarodowych, wspieranych przez UEFA campach i szykują się do meczów z kolegami z zagranicy.

– Na zgrupowaniach w Polsce i na międzynarodowych campach jest świetna atmosfera. – podkreśla 13-letni Wiktor, zawodnik Junior Amp Futbol – Na treningach dajemy z siebie wszystko, a dzięki wyjazdom mamy przyjaciół z różnych krajów, z którymi w przyszłości mamy nadzieję spotkać się w meczach reprezentacji.

Jak zapewniają ci, którzy odpowiadają za rozwój ampfutbolu w Polsce, planów na przyszłość jest naprawdę wiele.

– Chcemy realizować marzenia dzieci z niepełnosprawnościami o grze w piłkę nożną  mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – dzięki wsparciu partnerów i UEFA mamy możliwość ciągłego rozwijania projektu, zwiększania liczby zawodników. Dzięki pomocy sponsora, którym jest Grupa Energa udział w projekcie jest bezpłatny, co jest dla nas bardzo ważne – znosząc jedne bariery nie chcemy stawiać drugich, finansowych – dodaje.

Jak pokazują perypetie polskich „ampfutbolowych” młodziaków, historia piłki nożnej w ich wydaniu rozwija się w błyskawicznym tempie. Wszystko zaczęło się trzy lata temu.

–  Wraz z irlandzką federacją wpadliśmy na pomysł organizacji obozu juniorskiego dla dzieci po amputacjach i z wadami kończyn z różnych krajów. I tak się zaczęło – wspomina Mateusz Widłak. – W 2016 roku wysłaliśmy na obóz do Dublina 4 dzieci z Polski, a w 2017 zorganizowaliśmy go już sami w Warszawie. To był ogromny impuls do dalszych działań, do organizacji regularnych treningów, zgrupowań, a w przyszłości meczów – do stworzenia Amp Futbol Junior. W 2018 roku dzieci biorące udział w zgrupowaniach poleciały do Rzymu, a rok później do niemieckiego Hoffenheim – dodaje Widłak.

To właśnie zgrupowania są tym, na co młodzi zawodnicy czekają chyba najbardziej. Jedno z nich rusza lada dzień, bo już 16 listopada. Juniorzy będą przez dwa dni szlifować formę w Machnicach k. Wrocławia. Dla sportowców przygotowano 3 treningi piłkarskie, odprawy z trenerami, zajęcia na basenie czy integrację. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich chętnych – mowa o dzieciach i młodzieży od 7 do 16 lat z wadą wrodzoną, lub po amputacji nogi, lub ręki. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. I wcale nie trzeba było wcześniej grać w piłkę!

– Zapraszam wszystkich rodziców, żeby zachęcili swoje dzieci do sportu, do piłki nożnej i ampfutbolu i żeby dołączyli do nas już w listopadzie! – mówi mama 11-letniej ampfutbolowej bramkarki Ali.

Udział w zgrupowaniu jest bezpłatny nie tylko dla każdego zawodnika, ale także dla jego opiekuna. Zapewniony jest nocleg, zakwaterowanie, sprzęt sportowy, profesjonalne piłkarskie warunki, a także opieka doświadczonych trenerów.

Co dalej? „Ampfutbolowcy” zapewniają, że nie zamierzają się zatrzymywać.

– Jesteśmy, obok Anglii i Irlandii, jednym z pionierów i liderów juniorskiego ampfutbolu w Europie i na świecie. Co roku na EAFF Junior Camp wysyłamy najwięcej juniorów spośród wszystkich krajów, a teraz dzięki intensywnym działaniom z ostatnich miesięcy jest szansa na kolejne rekordy, bo jest nas coraz więcej! – zapowiada Mateusz Widłak.

Wciąż można zgłosić dziecko na zgrupowanie Junior Amp Futbol w Machnicach k. Wrocławia (16-17 listopada) oraz na kolejne zgrupowania.

Kontakt dla nowych zawodników z całej Polski:

Bogna Czepułkowska
Amp Futbol Polska

bogna.czepulkowska@ampfutbol.pl
+48 669 982 629