Ruszył ogólnopolski projekt Junior Amp Futbol – dołączcie do nas!

Stowarzyszenie Amp Futbol po stworzeniu reprezentacji Polski, uruchomieniu rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy i nawiązaniu współpracy z Kamilem Grosickim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Fabiańskim rozpoczyna działania skierowane do młodych zawodników. Właśnie ruszyła organizacja regularnych zgrupowań piłkarskich dla dzieci i młodzieży po amputacjach i z wadami kończyn z całego kraju, a już za miesiąc kilkunastu juniorów poleci z Polski do Rzymu na wspierany przez UEFA, European Amputee Football Junior Camp.

Program Junior Amp Futbol fot. Grzegorz Press

Pierwsze krajowe zgrupowanie już za nami! – cieszy się prezes Stowarzyszenia Mateusz WidłakŚwietnie widzieć radość z gry młodych zawodników i frajdę, jaką daje im trenowanie w coraz liczniejszej ampfutbolowej grupie. Mamy nadzieję, że na nasze regularne i darmowe zgrupowania będzie przyjeżdżać coraz więcej zawodników z całej Polski. Na kolejne obozy zapraszamy wszystkich, niezależnie od płci i umiejętności piłkarskich. Nasi zawodnicy i ich rodzice potwierdzają, że warto się zgłosić! – dodaje.

Program Junior Amp Futbol fot. Grzegorz Press

Oprócz zgrupowań krajowych trenujących zawodników czekają również wyzwania międzynarodowe. Już 4-8 lipca w Rzymie odbędzie się trzecia edycja europejskiego obozu ampfutbolowych juniorów – European Amputee Football Junior Training Camp, a w przyszłości planowane są również wspólne treningi i mecze z juniorskimi drużynami z Anglii, Irlandii, czy Turcji. Partnerem wyjazdu juniorów na camp do Włoch została marka KUBUŚ, która wspiera aktywny tryb życia wśród dzieci w ramach akcji Rusz się z Kubusiem. Dzięki temu wsparciu w międzynarodowym obozie weźmie udział więcej zawodników z Polski. Kubuś promuje aktywność fizyczną i ruch wśród najmłodszych, a Amp Futbol udowadnia, że jest on możliwy niezależnie od pozornych ograniczeń.

Program Junior Amp Futbol fot. Grzegorz Press

Junior Camp to impreza, którą europejska federacja ampfutbolu, przy współpracy z UEFA, organizuje co roku w wybranym przez siebie kraju. Po Irlandii (2016) i Polsce (2017) wybór padł właśnie na Włochy, gdzie biało-czerwoni juniorzy spotkają się na boisku z zawodnikami z dziesięciu innych państw.

W ampfutbol gram już od 4 lat i cieszę się, że w Polsce i Europie jest nas coraz więcej. Pamiętam pierwszy Junior Camp w Dublinie i widzę, jak dużo zmieniło się od tamtego czasupowiedział Igor Woźniak, uczestnik zgrupowania oraz międzynarodowych obozów w Dublinie i Warszawie, który mimo zaledwie 16-lat niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. – Zachęcam wszystkich rodziców i dzieci do dołączenia do nas i spróbowania swoich sił w ampfutbolu. To świetna przygoda!

Program Junior Amp Futbol fot. Grzegorz Press

Na zgrupowaniu juniorów w Warszawie pojawiło się dwunastu zawodników w wieku 9-17 lat, którzy trenowali i grali w piłkę nożną pod okiem doświadczonych trenerów. Obóz miał formę weekendową i w podobnej formie organizowane będą kolejne ogólnopolskie treningi, na które prowadzona jest rekrutacja.

Cieszę się, że zgrupowanie się udało i że u wszystkich uczestników widać było radość z gry. – podsumował treningi trener Maciej KozikWidać również, że wszyscy, zarówno my, zawodnicy, jak i ich rodzice czujemy ekscytację przed wyjazdem do Rzymu i spotkaniem z przedstawicielami innych krajów. Liczę, że na kolejnych obozach będzie nas coraz więcej, a w przyszłości nasi wychowankowie zagrają w ampfutbolowej reprezentacji Polski. Zapraszamy!

Partnerem wyjazdu Juniorów Amp Futbol na międzynarodowy obóz do Rzymu jest KUBUŚ.

  • W Amp Futbol mogą grać osoby z całej Polski po jednostronnej amputacji, lub z wadą wrodzoną nogi, lub ręki;
  • Na zgrupowania juniorskie Stowarzyszenie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat;
  • Amp Futbol Polska prowadzi również stałą ogólnopolską rekrutację dorosłych zawodników;
  • Stowarzyszenie prowadzi również w Warszawie Akademię piłkarską dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi -> ampfutbol.pl/AKADEMIA

Zgłoszenia i informacje:
rekrutacja@ampfutbol.pl
+48 669 982 629

Program Junior Amp Futbol fot. Grzegorz Press