Polacy zaczynają Euro. Są gotowi na walkę o medal!

Polacy zaczynają Euro

Było wsparcie od gwiazd polskiego showbiznesu, była uroczysta konferencja prasowa na PGE Narodowym, ale czas wziąć się za pracę. Reprezentacja Polski w ampfutbolu już dzisiaj rozegra pierwszy mecz mistrzostw Europy. Rywalem „Biało-czerwonych” jest Grecja, a początek spotkania o 12:00.

 Nie da się ukryć, że oczekiwania wobec Biało-Czerwonych są wysokie, ale sami zawodnicy są niezwykle zmotywowani do tego, by sięgnąć po coś więcej niż tylko brązowy medal, którego smak znają doskonale – zdobyli go już na dwóch poprzednich europejskich czempionatach – w 2017 roku w Stambule i cztery lata później w Krakowie. Teraz najniższy stopień podium traktują jako cel minimum, choć mówią o nim raczej nieśmiało.

Dużo się zmieniło w tej drużynie po przyjściu nowego trenera – Dmytro Kameko. Uważam, że to dobrze dla nas. Jest większa intensywność na treningach. Szkoleniowiec robi bardzo dużo dla tej reprezentacji i należy mu się za to wielki szacunek. Wielu z nas jest zdania, że dzięki temu szkoleniowcowi zdobędziemy złoty medal – deklaruje Jakub Kożuch, reprezentant Polski.

Polacy zaczynają Euro

Minimum, tj. brązowy medal, mieliśmy już osiągnięte, ale teraz po tych zmianach, gdy lecimy na Euro do Francji, myślimy sobie, że trzeba podnosić poprzeczkę i mieć na uwadze, że jedziemy po medal złoty – dodaje gracz Wisły Kraków, który przed czterema laty w Krakowie zdobył dla Polski gola na wagę zwycięstwa z Rosją w meczu o brąz.

„Biało-czerwoni” już dzisiaj o 12:00 rozpoczną swoją przygodę na mistrzostwach Europy meczem z Grecją. Później czekają ją jeszcze starcia ze Szkocją i Niemcami w dwa kolejne dni turnieju.

– Grecja jest rywalem z niższej półki, Szkocja na Euro awansowała jako ostatnia, a z Niemcami zawsze miło się zmierzyć. Jednak nikogo nie lekceważymy. Losowanie było dla nas dobre, ale obojętnie jakie by nie było, zawsze celujemy w pierwsze miejsce. Jesteśmy faworytem, patrzymy na fazę pucharową i najlepszych. Jesteśmy w trójce zdecydowanych faworytów turnieju. Wierzę, że będzie dobrze – zapowiada prezes Polskiego Związku Amp Futbolu Mateusz Widłak.

Polacy zaczynają Euro

Mecze otwarcia są zawsze bardzo ważne na dużych turniejach. Zależy nam na tym, by dobrze rozpocząć ten turniej i pewnie „wejść” w Euro. Przylecieliśmy do Francją z myślą o najwyższych celach, dlatego nie możemy się bać naszych rywali. Mamy do nich duży szacunek, dlatego skoncentrowani przystąpimy do pierwszego spotkania – dodał Mateusz Warakomski, zawodnik reprezentacji Polski.

Polacy zaczynają Euro

Wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski transmitowane będą w TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport.

Te konotacje Euro z Francją są dobre, wierzę że będą takie i tym razem. Mecze Polaków pokażemy na antenie, na stronie i w aplikacji. Jestem pełen podziwu dla prezesa Mateusza, dla profesjonalizmu wkładanego w ten związek. Mocno trzymamy za was kciuki i liczymy na to, że pod względem oglądalności turniej nawiąże do tego sprzed trzech latach i zobaczymy się w finale – zapowiada Jakub Polkowski, wicedyrektor TVP Sport.

Mistrzostwa Europy rozgrywane we francuskim Evian rozpoczęły się wczoraj meczem Francuzów z Ukraińcami. Gospodarze wygrali 1:0. Do 4 czerwca rozgrywana będzie faza grupowa, a następnie – po dniu przerwy – rozpocznie się faza pucharowa. Finał zaplanowano na 8 czerwca na godzinę 17:00.

Polacy zaczynają Euro

Przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy do korzystania z dysku, gdzie udostępniane są materiały promocyjne (grafiki, informacje prasowe, audio, wideo, zdjęcia), z których można bezpłatnie korzystać: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1kXEcC28uY73eAnp_LS34LwSwDAKe-exK

 

Kontakt dla mediów:

  1. Mariusz Bogucki

tel. 723673137

mariusz.bogucki@ampfutbol.pl

  1. Artur Kurzawa

tel. 721120065

a.kurzawa@ampfutbol.pl

Polacy zaczynają Euro

Sponsor Główny Reprezentacji Polski: ORLEN

Oficjalny Sponsor: PZU

Ambasador: Robert Lewandowski

Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, PZPN

Partner Techniczny: 4F

Partner Logistyczny: IFB

Partner Dietetyczny: Body Chief

Partner Medyczny: Ottobock Polska

Partnerzy: Pentagon Research, Poczta Polska, Uzdrowisko Ustroń

Dostawca Floty: Grupa Cichy-Zasada

Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki