Szczególny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. „To najlepsza liga na świecie”

To będzie pierwszy taki turniej w historii PZU Amp Futbol Ekstraklasy! Kibice na stadionie Izolatora Boguchwała będą mogli zobaczyć rekordowo wiele meczów i doświadczyć wyjątkowo dużo emocji! Już 13-14 maja na Podkarpaciu odbędą się mecze obu grup PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023.

Ledwo zakończyła się pierwsza część sezonu, a już liga wkracza w decydującą fazę. Trzeci z sześciu turniejów w 2023 roku odbędzie się w Boguchwale i będzie wyjątkowo obfity w premierowe wydarzenia. Po raz pierwszy na kibiców czekać będzie aż 12 meczów, a ponadto nigdy wcześniej spotkań nie rozgrywano ich w dwóch grupach. Po pierwszej części sezonu czołowe trzy drużyny utworzyły grupę mistrzowską, w której będą rywalizowały o jak najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji końcowej. Pozostałe cztery zespoły będą rywalizowały z przeciwnikami na podobnym poziomie. Co to oznacza dla kibiców? Niezwykłe emocje i wyrównane widowiska!

– Walczymy teraz z zespołami, które są w naszym zasięgu, choć cały czas czegoś nam do nich brakuje. Myślę, że nadchodzący turniej, to dla nas najlepszy czas na przełamanie, zwłaszcza, że gramy u siebie, a wsparcie naszych kibiców da nam dodatkową motywację – podkreśla Przemysław Gromek, ampfutbolista Stali Rzeszów, która w 2022 roku zadebiutowała w PZU Amp Futbol Ekstraklasie i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. W bieżących rozgrywkach drużyna z Podkarpacia zdobyła jednak premierowy punkt i już strzeliła więcej goli niż przez cały poprzedni rok. Zawodnicy trenera Kacpra Gajdka mają uzasadnione nadzieję na historyczny triumf w Boguchwale. – Podział tabeli na pewno korzystnie na nas wpłynie, bo teraz mecze będą bardziej wyrównane. Wszystko jest w naszych głowach i nogach, a właściwie w nodze każdego zawodnika – śmieje się Gromek.

Jednym z zespołów, z którymi zmierzy się Stal Rzeszów będzie Śląsk Wrocław, tegoroczny debiutant, który po sześciu meczach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W drużynie z zachodniej części Polski ważną rolę odgrywają obcokrajowcy, którzy są zachwyceni możliwością gry w PZU Amp Futbol Ekstraklasie. – Moim zdaniem to najlepsza liga na świecie! – deklaruje Fettah Bachbach, marokański pomocnik Śląska. – Wola walki i profesjonalizm we wszystkich zespołach robią na mnie duże wrażenie. Imponuje mi to i motywuje, bo kocham ten sport – zaznacza Bachbach.

Walkę o grupę mistrzowską Śląsk przegrał z Wartą Poznań zaledwie o punkt. To jednak wielkopolska drużyna będzie walczyła z Wisłą Kraków i TS Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała o złote medale. Wartę czeka jednak trudna przeprawa. – Wiemy już, że skończymy sezon na podium i to dla nas wielki sukces. Turniej w Boguchwale będzie jednak trudny, bo duża część zespołu zmaga się z urazami. W każdym razie zamierzamy na boisku poważnie namieszać, a nie zbierać baty – mówi Przemysław Nadobny, bramkarz Warty Poznań.

– To, że zagwarantowaliśmy sobie podium, nie oznacza, iż spoczniemy na laurach. Nie chciałbym dostać medalu, jeżeli odpuściłbym na boisku. Wiem, że wszyscy w zespole ciężko harują, a wychodząc na każdy mecz chcemy go wygrać – zaznacza zawodnik Zielonych. W drugiej części sezonu Warta prawdopodobnie ani razu nie będzie faworytem spotkania, ale Nadobny zauważa, że to mecze z poznaniakami mogą zadecydować o losach mistrzostwa. – Z pewnością i Wisła, i TSP Kuloodporni będą mieli z nami problemy. Jestem przekonany, że w meczu z Wartą któryś z tych zespołów straci mistrzostwo. To brak zwycięstwa z nami zadecyduje o złocie. Może głupio to brzmi, bo lubię wszystkich chłopaków w obu drużynach i chcę dla nich jak najlepiej, ale sportowa ambicja każe mi tak myśleć – tłumaczy Nadobny.

Zawody na stadionie Izolatora w Boguchwale zapowiadają się więc ekscytująco. Oprócz olbrzymich emocji sportowych, kibice będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje przygotowane przez gospodarzy – Stal Rzeszów. Jej zawodnicy mocno zaś wierzą w swoich fanów. – Na pewno dostaniemy duże wsparcie od naszych rodzin i przyjaciół. Pojawi się też  trema, ale po pierwszym gwizdku będziemy skupiać się już tylko na naszym celu, czyli pierwszym zwycięstwie w rozgrywkach – zapowiada Przemysław Gromek ze Stali.

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023 w Boguchwale

(Stadion Izolatora w Boguchwale, ul. Sportowa 21. Wstęp wolny)

SOBOTA, 13 maja

10:00 Ceremonia otwarcia

10:30 Stal Rzeszów – Legia Warszawa

11:45 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

13:00 Nowe Technologie Różyca – Śląsk Wrocław

14:15 Warta Poznań – Wisła Kraków

15:30 Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław

16:45 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań

NIEDZIELA, 14 MAJA

9:00 Legia Warszawa – Nowe Technologie Różyca

10:15 Wisła Kraków – Warta Poznań

11:30 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

12:45 Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

14:00 Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca

15:00 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

16:15 Ceremonia zamknięcia

 

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.