Grupa Energa Głównym Sponsorem Junior Amp Futbol!

Grupa Energa została głównym sponsorem prowadzonego przez Amp Futbol Polska programu Junior Amp Futbol! Energa, która od półtora roku wspiera ampfutbolową reprezentację Polski, pomoże teraz również w szkoleniu młodych zawodników i umożliwieniu gry w piłkę jeszcze większej liczbie dzieci i młodzieży.

Grupa Energa uwierzyła w Amp Futbol i naszą kadrę jako jedna z pierwszych. Pomogła nam się rozwijać, a my odwdzięczyliśmy się świetną grą i promocją ampfutbolowej idei podczas pamiętnego mundialu w Meksyku – przypomina Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Teraz Energa pokazuje, że liczy się dla niej przemyślane i długofalowe działanie. Wsparcie programu Junior Amp Futbol jest dla nas bardzo ważne i pomoże nam się rozwijać, wygrywać i wspierać jeszcze większą liczbę osób. Liczymy, że dzięki Enerdze coraz więcej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami kończyn będzie mogło grać w piłkę nożną!

Dzięki wsparciu Energi w krótkim czasie udało się znacząco rozwinąć ampfutbol. Energa myśli jednak już o przyszłości, a dzięki wsparciu programu Junior Amp Futbol, Polska nadal będzie (wspólnie z Anglią i Turcją) światowym liderem rozwoju juniorskiego ampfutbolu. Warto przypomnieć, że za projekty skierowane do dzieci Stowarzyszenie Amp Futbol Polska otrzymało w 2018 roku, z nominacji PZPN, nagrodę UEFA Foundation Award.

Uczestnicy Junior Amp Futbol regularnie biorą udział w bezpłatnych zgrupowaniach weekendowych organizowanych w różnych częściach Polski, a raz w roku lecą na organizowany przez EAFF i UEFA międzynarodowy Junior Camp. Tym razem, już udadzą się do Niemiec, gdzie spotkają młodych zawodników z całej Europy. Pierwszy raz będą mogli poznać także ampfutbolistów z innego kontynentu, bo swój udział potwierdzili też juniorzy z Kostaryki i Salwadoru. Młodzi sportowcy przez kilka dni będą razem trenować w grupach i rozgrywać mecze.

Do programu juniorskiego cały czas mogą dołączyć nowi zawodnicy z całej Polski. Oprócz darmowych zgrupowań i Junior Campu, pojawia się przed nimi również szansa udziału w historycznym meczu, który planowany jest na koniec 2019 roku. Uczestnicy programu Junior Amp Futbol zagrają pierwszy w historii dyscypliny międzynarodowy mecz w kategorii U-16. Młodzież z Polski zmierzy się wówczas z rówieśnikami z Anglii.

Uczestników Junior Amp Futbol czekają zatem niesamowite emocje! Młodzi ludzie, którzy zmagają się na co dzień z wadą kończyny, lub są po amputacji, mają przed sobą szansę  – dzięki treningom wspieranym przez Grupę Energa, mogą w przyszłości zagrać w ampfutbolowej reprezentacji Polski!

GŁÓWNYM SPONSOREM PROGRAMU JUNIOR AMP FUTBOL JEST GRUPA ENERGA